سفارش تبلیغ
اخبار جدید
اخبار جدید
کل بازدیدها:----333878---
بازدید امروز: ----125-----
بازدید دیروز: ----99-----
موسسه نور قدس جوان - صبح قریب

 
نویسنده: صبح قریب
یکشنبه 92/7/7 ساعت 9:57 عصر

 

شما می توانید از این منابع استفاده کنید:

1- متنی که در ادامه مطلب آمده، به همراه لینک های مفید

2- سخنرانی دکتر محمد صادق کوشکی (از اینجا دانلود کنید)

3- جزوه استاد باقری (از اینجا دانلود کنید)

روی لینک ها کلیک راست کرده و گزینه سیو از را بزنید.

 

 دلایل حمایت از فلسطین 

1- دلیل انسانی 
رویدادهای خشن و غیر انسانی در فلسطین عواطف هر انسان آزادی خواهی را تحریک می کند که نسبت بدان از خود واکنش داشته باشد.
همچنانکه امیرمومنان علی بن ابی طالب (علیه السلام) می فرماید: «کونوا للظالم خصماً و للمظلوم عوناً» همواره خصم ظالم و یار و یاور مظلوم باشید
فلسطین مظلوم است وکمک به او وظیفه ای انسانی است، حتی اگر کسی به دین هم معتقد نباشد انسانیت ایجاب می کند که به مظلوم کمک کندحتی اگر مظلوم مسلمان هم نباشد.

2- دلیل اسلامی 
از پیامبر گرامی اسلام (ص) روایت شده است: «من اصبح و لم یهتم بامور المسلمین فلیس بمسلم» و «من سمع رجلا ینادی یا للمسلمین فلم یجبه فلیس بمسلم» هر کس فریاد استغاثه هر مظلومی (اعم از مسلمان یا غیرمسلمان) را بشنود که مسلمانان را به یاری می طلبد، اما فریاد او را اجابت نکند، مسلمان نیست 
پیامبر(ص) می فرمایند:"من اصبح ولم یهتم بامورالمسلمین فلیس بمسلم ،هر کسی صبح کند وبه امور مسلمین اهتمام نورزد مسلمان نیست" شرط مسلمانی کمک به مردم مظلوم فلسطین است.

3- دفاع از قبله اول مسلمین 
ضمن اینکه «‌قدس در مفاهیم دینی اسلام اهمیت بسزایی دارد. این اهمیت به این جهت است که بیت­المقدس نخستین قبله امت اسلام و یکی از سه مکان مقدس اسلامی پس از بیت الله الحرام در مکه و مسجدالنبی در مدینه است. 
قدس سرزمین اسراء و معراج است و این مسأله که چرا پیامبر (ص) از مکه به معراج نرفت بلکه از مکه به بیت المقدس و پس از آن به معراج رفت، نشان دهنده جایگاه خاصی است که این شهر در تفکر اسلامی دارد. 

4- دلیل امنیت ملی 
اسرائیل مدعی کل خاورمیانه از نیل تا فرات است. پس از اشغال عراق««هاآرتص» و «معاریو» با اشاره به اسناد موجود (و احتمالا موهوم)مدعی هستند که پیشینیان یهود در پنج قرن گذشته، موجب آبادانی مناطقی از آسیا شده واین مناطق هم‌اکنون در حوزه کردستان است و باید مالکیت آن به مالکان اصلی، یعنینوادگان آنها که هم‌اکنون در اسرائیل هستند، بازگردانده شود...[بر اساس این ادعا] بخشی ازشمال عراق، غرب ایران، جنوب ترکیه و بخشی از خاک سوریه که کرد نشین هستند، مالاسرائیل است؟!.این توهم نیست. 

امنیت ملی:طبق کارآمدترین دکترین امنیتی ما باید تهدید را به خارج از مرزها برده تا امنیت ملی ما دچار آسیب نشود.فلسطین در خط مقدم مبارزه علیه صهیونیسم است واگر صهیونیسم در فلسطین موفق شود بعد از آن به نیل تا فرات اندیشیده وکم کم پشروی می کند واگر به مرزهای ما نزدیک شود خطرات امنیتی ونظامی و...چندین برابر خواهد شد.
منافع ملی ما ایجاب می کند که به فلسطین ولبنان وسوریه در مقابله با اسرائیل کمک کنیم.اگر به آنها کمک نکنیم منافع ملی ما به خطر خواهد افتاد.به جای اینکه در آینده هم مال وهم جان خود را بدهیم بخشی از مال خود را می دهیم تا مال و جان و ناموس وکشور ما به خطر نیفتد.

 

فلسطین در نگاه شهید مطهری


نظق تاریخی استاد علیه صهیونیسم در عاشورای سال 1390 قمری برابر با اسفند 1348 شمسی که به دستگری ایشان انجامید فراموش ناشدنی است و جا دار که در اینجا به بخشی از آن پرداخته شود

 
اگر پیغمبر اسلام زنده می‏بود امروز چه می‏کرد ؟ درباره چه مسئله‏ای‏ می‏اندیشید ؟ والله و بالله قسم می‏خورم که پیغمبر اکرم در قبر مقدسش‏ امروز از یهود می‏لرزد . این یک مسئله دو تا چهار تاست . اگر کسی نگوید ، گناه کرده است من اگر نگویم و الله مرتکب گناه شده‏ام ، و هر خطیب و واعظی اگر نگوید مرتکب گناه شده است .
 
گذشته از جنبه اسلامی ، فلسطین چه‏ تاریخچه‏ای دارد ؟ قضیه فلسطین مربوط به دولتی از دولتهای اسلامی هم نیست‏ ، مربوط به یک ملت است ، ملتی که او را به زور از خانه‏اش بیرون‏ کرده‏اند .
 
تاریخچه فلسطین چیست ؟
 
مدعی هستند که در سه هزار سال پیش دو نفر از ما ، داود و سلیمان برای‏ مدت موقتی در آنجا سلطنت کرده‏اند . تاریخ را بخوانید ، در تمام این‏ مدت دو سه هزار ساله ، کی بوده است که سرزمین فلسطین به یهود تعلق‏ داشته است ؟ کی بوده است که بیشتر سرزمین فلسطین مال ملت یهود باشد .
آیا بیشتر سرزمین فلسطین از آن ملت یهود است ؟ قبل از اسلام هم مال آنها نبود ، بعد از اسلام هم مال آنها نبود . روزی که مسلمین فلسطین را فتح‏ کردند ، فلسطین در اختیار مسیحیها بود ، نه در اختیار یهودیها . و اتفاقا مسیحی‏ها که با مسلمین صلح کردند یکی از مواردی که در صلحنامه گنجاندند این بود که شما یهود را در اینجا راه ندهید . گفتند : ما با شما زندگی‏ می‏کنیم ولی با یهود زندگی نمی‏کنیم . چطور شد که یکدفعه نام وطن یهودی به‏ خود گرفت ؟
 
. این یهودیانی که شما امروز اسمشان را می‏شنوید : موشه دایان ، زلی اشکول‏ ، گلدامایر ، زهر مار ، آخر ببینید اینها از کجای دنیا آمده‏اند ؟ مدعی‏ هستند که این سرزمین ، سرزمین ماست . امروز در حدود سه میلیون نفر مسلمان آواره از خانه و زندگیشان هستند . هدف مگر تنها همین است که یک‏
دولت کوچک در آنجا تشکیل شود ؟ خیلی اشتباه کرده‏اید ، خیلی همه اشتباه‏ می‏کنیم . او می‏داند که یک دولت کوچک بالاخره نمی‏تواند آنجا زندگی کند ، یک اسرائیل بزرگ که دامنه‏اش از این طرف شاید تا ایران خودمان هم‏ کشیده شود .

به قول عبدالرحمن فرامرزی : این اسرائیلی که من می‏شناسم ، فردا ادعای‏ شیراز را هم می‏کند می‏گوید : شاعرهای خود شما همیشه در اشعارشان اسم شیراز را گذاشته‏اند ملک سلیمان . هر چه بگویی آقا ! آن تشبیه است ، می‏گوید سند از این بهتر هم می‏خواهید ؟ مگر ادعای خیبر را که نزدیک مدینه است ، ندارند ؟ مگر " روزولت " به پادشاه وقت عربستان سعودی پیشنهاد نداد که شما بیایید این شهر را به اینها بفروشید ؟ مگر اینها ادعای عراق‏ و سرزمینهای مقدس شما را ندارند ؟
 
والله و بالله ما در برابر این قضیه‏ مسئولیم . به خدا قسم مسئولیت داریم . به خدا قسم ما غافل هستیم . و الله قضیه‏ای که دل پیغمبر اکرم را امروز خون کرده است ، این قضیه است . داستانی که دل حسین بن علی را خون کرده ، این قضیه است .
 
اگر می‏خواهیم‏ به خودمان ارزش بدهیم ، اگر می‏خواهیم به عزاداری حسین بن علی ارزش‏ بدهیم ، باید فکر کنیم که اگر حسین بن علی امروز بود و خودش می‏گفت برای‏ من عزاداری کنید ، می‏گفت چه شعاری بدهید ؟ آیا می‏گفت بخوانید : " نوجوان اکبر من " یا می‏گفت بگوئید : " زینب مضطرم الوداع ، الوداع " ، چیزهایی که من ( امام حسین ) در عمرم هرگز به اینجور شعارهای پست و کثیف ذلت آور تن ندادم و یک کلمه از این حرفها نگفتم ؟ !
 
اگر حسین بن‏ علی بود می‏گفت اگر می‏خواهی برای من عزاداری کنی ، برای من سینه و زنجیر بزنی ، شعار امروز تو باید فلسطین باشد . شمر امروز موشه دایان است . شمر هزار و سیصد سال پیش مرد ، شمر امروز را بشناس . امروز باید در و دیوار این شهر با شعار فلسطین تکان می‏خورد .
 
هی دروغ در مغز ما کردند که‏ آقا این یک مسئله داخلی است . مربوط به عرب و اسرائیل است . باز به‏
قول عبدالرحمن فرامرزی : اگر مال اینهاست و مذهبی نیست ، چرا یهودیان‏ دیگر دنیا مرتب برای اینها پول می‏فرستند ؟

ما چه جوابی در مقابل اسلام و پیغمبر خدا داریم ؟ آیا چند روز پیش در روزنامه نخواندید که در سال گذشته یهودیان سایر نقاط دنیا ، نه یهودیانی‏ که فعلا شناسنامه اسرائیلی دارند ، پانصد میلیون دلار برای اینها فرستادند که با این پولها فانتوم بخرند ، بمب‏ بریزند بر سر مسلمانان .

شنیده‏ام یهودیان ایران خودمان در سال گذشته معادل پول دو فانتوم‏ فرستادند . سی و شش میلیون دلار پول از یهودیان ایران خودمان برای آنها به عنوان کمک رفت . و من آن یهودیها را به عنوان اینکه یهودی هستند ، ملامت نمی‏کنم ، ما خودمان را باید ملامت کنیم ، او به همکیشش کمک کرده‏ است ، با کمال افتخار پول می‏فرستد ،

آنوقت تلاش ما مسلمین در این زمینه چه بوده است ؟ به خدا خجالت دارد ما خودمان را مسلمان بدانیم ، خودمان را شیعه علی بن ابی طالب بخوانیم .
 
اصلا من باید بگویم بعد از این داستانی را که ما از علی بن ابی طالب نقل‏ می‏کنیم ، حرام است که دیگر در منابر نقل کنیم که : روزی علی بن ابی‏ طالب شنید دشمن به کشور اسلامی حمله کرده است ، و هذا اخو غامد و قد وردت خیله الانبار . بعد فرمود : شنیده‏ام زینت یک زن مسلمان یا زنی که‏
در حمایت مسلمانان است را گرفته‏اند . شنیده‏ام دشمن ، سرزمین مسلمین را غارت کرده است ، مردانشان را کشته است ، اسیر کرده است ، متعرض زنان‏ آنها شده است ، زیورها را از گوش و دست زنها جدا کرده است . بعد همین‏ علی بن ابی طالب که ما اظهار تشیع او را می‏کنیم و نسبت به او حساسیتهای‏ بی معنی و دروغین نشان می‏دهیم گفت : « فلو ان امرءا مسلما مات من بعد هذا اسفا ما کان به ملوما بل کان به عندی جدیرا » (نهج البلاغه ، خطبه . 27) . اگر یک مرد مسلمان با شنیدن این خبر دق کند و بمیرد سزاوار است و مورد ملامت نیست .

آیا ما وظیفه نداریم که کمک مالی به آنها بکنیم ؟ آیا اینها مسلمان‏ نیستند ، عزیزان ندارند ؟ آیا اینها برای حق مشروع بشری قیام نمی‏کنند ؟
 
کیست که امروز منکر شود که فلسطینیهای آواره حق بازگشت به وطن خود را ندارند ؟
 
پیغمبر فرمود : « من سمع مسلما ینادی یا للمسلمین فلم یجبه فلیس بمسلم » ( 1 )
هر کس بشنود صدای مسلمانی را که فریاد می‏کند یاللمسلمین مسلمانان به‏ فریاد من برسید ، و او را کمک نکند ، دیگر مسلمان نیست ، من او را مسلمان نمی‏دا نم . چه مانعی دارد که ما برای اینها حساب باز کنیم ؟ چه‏ مانعی دارد که مقدار کمی از درآمد خودمان را اختصاص به اینها بدهیم ؟ چرا یهودیان دنیا حتی یهودیان ایران کمک بکنند و ملتهای دیگر آنها را حسین کنند ، بارک الله بگویند ، ملت بیدار بگویند : ولی ما نکنیم ؟
مردم بیدار آن مردمی هستند که فرصت شناس باشند ، دردشناس باشند ، حقایق شناس باشند .


می‏گوید یهودی که‏ برای پول می‏میرد، جز پول چیزی نمی‏شناسد، خدایش پول است ، زندگیش پول‏ است ، حیات و مماتش پول است ، به یک چنین مسئله حساسی که می‏رسد روزی‏ یک میلیون دلار به همکیشانش کمک می‏کند ولی هفتصد میلیون مسلمان دنیا کوچکترین کمکی به همکیش خود نمی‏کنند !

 

لینک های مرتبط

نامه بچه های ایرانی به اقای بان کی مون،رئیس سازمان ملل متحد  

شعر : سلام محمد الدوره

  • کلمات کلیدی :
 •     نظرات دیگران ( )

 • لیست کل یادداشت های این وبلاگ
 • دوره دو روزه صهیونیسم شناسی شهید طهرانی مقدم
  جشنواره بین المللی مقاومت و بیداری اسلامی
  طرح جهادی معلمین و سخنرانان موسسه نورقدس
  منابعی جهت مطالعه معلمین و سخنرانان جوان برای دانش آموزان
  نمایشگاه ویژه 9مهرماه
  کمپین تحریم کالاهای صهیونیستی راه اندازی شد
  دوره آموزشی دو روزه صهیونیسم شناسی در آبعلی
  نشست عملکرد استکبار و صهیونیسم در ایران و جهان
  نشست تحریم کالاهای صهیونیستی و انتفاضه مردمی
  نشست آخرین تحولات غزه و کشتی های کمک های بشر دوستانه
  یازدهمین نشست صهیونیسم شناسی برگزار شد
  دهمین نشست صهیونیسم شناسی برگزار شد
  دهمین نشست صهیونیسم شناسی
  نهمین نشست صهیونیسم برگزار شد
  نهمین نشست صهیونیسم شناسی
  [همه عناوین(371)][عناوین آرشیوشده]